listopada 30, 2023

listopada 30, 2023

RWANIEC Z MASŁEM CZOSNKOWYM NA BAZIE ELEPLANTA

 


WSPÓŁPRACA REKLAMOWA


Przejście na weganizm to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Na diecie wegańskiej nie brakuje mi niczego. W obecnych czasach rozwoju produktów roślinnych jednak ciągle czegoś mi brakowało i chociaż nie wpływało to wielce na moje życie od czasu do czasu odczuwałam brak zamiennika dla masła. 

Tłuszcze roślinne różnią się od siebie, nie wszystkie nadają się do pieczenia, większość nie sprawdza się do smarowania ani smażenia. Ich smak bywa ok, ale najczęściej daleki jest on ideału. 

Przez to że mają one w mojej kuchni różne zastosowania, kończyło się na tym że w lodówce miałam kilka różnych tłuszczów roślinnych o różnych zastosowaniach. W kubkach lub kostkach. Jeden do smarowania kanapek a zupełnie inny używałam do wypieków. 


Eleplant to zupełnie nowa roślinna alternatywa dla masła. W jego skład wchodzą oleje i tłuszcze roślinne z dodatkiem napoju owsianego, których połączenie dało ciekawy i bardzo przyjemny smak. Jest też lekko słonawy w smaku, więc świetnie smakuje na kromce świeżego chleba.

Eleplant jest uniwersalny i doskonale sprawdza się zastępując masło na chlebku, ale też podczas gotowania, smażenia, pieczenia i we wszystkich innych kulinarnych eksperymentach.


Masło czosnkowe to przepis, który wymaga dobrego tłuszczu. Ważny jest również jego smak. Eleplant nadaje się znakomicie aby zrobić jego roślinną, ultra aromatyczną wersję z dużą ilością czosnku i natki pietruszki. 


150ml wody 

8g drożdży instant

2 łyżeczki cukru

1 łyżeczka soli 

30g Eleplanta 

300g mąki pszennej 


masło czosnkowe: 

50g Eleplanta

3 ząbki czosnku

Natka pietruszki 

Sól

Pieprz 


💚 Do miski wlej wodę i rozpuść w niej drożdże oraz cukier. Stopniowo dodawaj mąki , ciągle mieszając. Po drodze dodaj sól. 


💚 W rondlu rozpuść Eleplanta i dodaj do masy. Wyrabiaj ciasto 10 minut. Powinno być jednolite i sprężyste. Przykryj ściereczką i odstaw na bok do wyrośnięcia na 60 minut. 


💚Do miseczki przenieść 50g Eleplanta. Nożem rozgnieć czosnek i obierz go. Następnie bardzo drobno posiekaj. Najlepiej rozcieraj nożem na desce. Dodaj do Eleplanta.


💚 Wysp około 2 łyżki bardzo drobno posiekanej natki pietruszki . Lekko posól i popierz. Wszystko dobrze wymieszaj.


💚 Oprósz blat mąką. Rozwałkuj ciasto na placek o grubości ok 3-5mm.


💚 Cały placek posmaruj masłem czosnkowym.  Potnij placek na grube paski odpowiadające szerokości blaszki do pieczenia . Następnie układaj pasek jeden na drugim. Potnij w kwadraty i znowu ułóż jedno na drugim. Przenieś do formy do pieczenia i zostaw na 30 minut. 


💚 Piecz w 180st około 40 minut aż będzie rumiane.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz