września 09, 2020

września 09, 2020

O MNIEalicja rokickaCześć!
Jestem Ala.

    Wegan Nerd to blog wegański, 100% roślinny, czyli taki w którym nie znajdziecie przepisów z  mięsem, rybami, nabiałem w tym mleka i innych produktów odzwierzęcych.

Kuchnia roślinna nie działa konwencjonalnie. Pełno w niej świeżych produktów, ciekawych połączeń, warzywa zamieniają się w pyszne desery, główne danie bywają wymyślne, ale i proste zawsze kolorowe i smaczne. Tutaj najważniejsze są chwasty, polskie bulwy, owoce i kwiaty.  
Staram się używać produktów lokalnych i sezonowych.   
Większość to przepisy autorskie, są też znalezione gdzieś tam, jak  i znalezione, ale przerobione po mojemu. 
Dodaje autorskie zdjęcia przyrządzonych potraw. 

O mnie:


    Na dietę wegetariańską 'przeszłam' mając około 13 lat. . Już od tego czasu zaczęłam gotować samodzielnie, głównie dla siebie. 
Podjęłam wyzwanie. Nie tylko dlatego, że chciałam udowodnić sobie i rodzinie, że najnormalniej w świecie to nie jest dla mnie problem, ale na 100% byłam pewna czego chcę, że za żadne skarby i przekupstwa nie zmienię decyzji i wartości, które zaczęły we mnie rozkwitać.
     Od około 15 lat jestem na diecie wegańskiej i szybko stało się iż nie wyobrażam sobie innego stylu życia.
Uwielbiam gazety o jedzeniu, uwielbiam programy o gotowaniu i blogi z całego świata. Napisałabym, że kocham podróżować, ale kocham tylko Włochy i lubię tam wracać.

Z wykształcenia jestem graficzką. Ukończyłam ASP w Krakowie ze specjalizacją film animowany i projektowanie książek. Farby, brudzenie rąk i rysowanie to zawsze była moja pasja i nigdy to się nie zmieni. No cóż, może sławną artystą już nie zostanę, ale nie mam czego żałować, no i przecież sporo życia przede mną!    Blog dużo zmienił w moim życiu. 

  • Nagrodzono mnie tytułem Kulinarnego Bloga Roku w kategorii kulinarne za rok 2014. 
  • 2015r Wegan Nerd został uznany tytułem Kulinarnego Bloga Roku wg Poland 100 Best Restaurants
  • Dniem 8 Listopada 2016r w Księgarniach w całej Polsce ukazała się moja pierwsza autorska książka. Wegan Nerd- Moja roślinna kuchnia.
  • 14 listopada 2018 ukazała się moja druga książka "Słodka Wegan Nerd"
  • jesienią 2019 nakładem wyd. Marginesy na półkach sklepowych pojawiła się  moja trzecia książka "Świętujemy!"
  • w 2021r. wyd Marginesy wydało moją kolejną książkę Italia dla Zielonych.

Współpracuję z różnymi gazetami.
 
Cały czas (już od 9 lat!) prowadzę warsztaty roślinnego gotowania w miastach w całej Polsce. Serdecznie zapraszam do wspólnego gotowania. Wszystkie terminy znajdziecie w zakładce WARSZTATY alicja rokicka
zdj. Maciek Kopczyński Kulinarne Kreacje 


Można pisać z wszelkimi pytaniami, wynaturzeniami itp służę pomocą.

Pozdrawiam
Ala Wegan Nerd ®