maja 12, 2016

maja 12, 2016

GRILLOWANA CUKINIA. TAKA PO PROSTU!


To tak prosty, oczywisty i stary przepis, że chyba nie znajdziecie go na innym blogu. Bo co to za filozofia pokroić cukinię, posolić doprawić i ugrillować?A no żadna. Ale ten przepis i sposób podawania cukinii jest tak banalny, że chyba wiele osób po prostu o nim zapomina!

Grillowana cukinia nie tylko jest pyszna sama w sobie, ale to dobry dodatek na pizze, sałatkę lub po prostu jako pyszne warzywo towarzyszące innym grillowym potrawom. To co skusicie się?

Co jest ważne  by grillowana cukinia była smaczna? Nie ma nic gorszego jak grube plastry,  wpółsurowej cukinii bez smaku. To horror z dzieciństwa! Czarne paski od rusztu to nie wszystko. Pamiętajcie by chwile przed grillowaniem cukinie posolić. Warzywo lekko zmiennie, a  czas pieczenia, grillowana czy smażenia będzie krótszy!

2 łyżki oliwy
1/2 łyżeczki soli
oregano
tymianek

❤ Cukinie umyj i pokrój w talary o grubości od 5-10mm.

❤ Rozłóż plastry cukinii na blacie lub desce i posyp solą. Pozostaw na około 10-20 minut. Następnie cukinie wytrzyj ręcznikiem papierowym.

❤ Cukinie przenieś do miski. Dodaj olej/oliwę i wybrane przyprawy.

❤ Dodaj tyle przypraw by warzywo ładnie pokryło się ziołach.

❤ Całość wymieszaj.

  Grilluj na złoto z obu stron. Pamiętaj najsmaczniejsza cukinia jest miękka ;)

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam grillowaną cukinię. Jednak masz rację, musi być dobrze przygotowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez soli i ziół cukinia jest bardzo mdła. Super zdjęcia masz na blogu, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Weszłam aby zobaczyć przepis na pastę chałwową i przepadłam. Nie jestem wegan kąpieli, ale ku niemu mam ciągoty. Trudno znaleźć coś co jest proste i brzmi smacznie. Dlatego dodałam już kilka Twoich potraw na pinterest, czyli listy przepisów do wykorzystania. I szczerze jesteś drugą osobą, której mam kilka przepisów (1 to tylko granola i kremy słodkie, a tu jest różnorodnie_---nawet nie wiesz jak się cieszę). Chyba właśnie ciebie szukałam. miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
 4. Weszłam aby zobaczyć przepis na pastę chałwową i przepadłam. Nie jestem wegan kąpieli, ale ku niemu mam ciągoty. Trudno znaleźć coś co jest proste i brzmi smacznie. Dlatego dodałam już kilka Twoich potraw na pinterest, czyli listy przepisów do wykorzystania. I szczerze jesteś drugą osobą, której mam kilka przepisów (1 to tylko granola i kremy słodkie, a tu jest różnorodnie_---nawet nie wiesz jak się cieszę). Chyba właśnie ciebie szukałam. miłego dnia

  OdpowiedzUsuń