Pokazywanie postów oznaczonych etykietą awokado. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą awokado. Pokaż wszystkie posty
listopada 27, 2024
maja 02, 2016
sierpnia 04, 2015
czerwca 30, 2015
czerwca 08, 2015
sierpnia 19, 2014
lipca 29, 2014
lipca 14, 2014
czerwca 24, 2014
czerwca 08, 2014
lipca 30, 2012
lipca 14, 2012
Dip, sos na zimno z jarmużu i awokado, oraz smoothie z arbuza i ogórka
Ah, ale mam dziś dobry dzień! o 7 wróciłam z imprezy pospałam 6 godzin i łaaaa jest super! Może jestem nadal pijana, któż to wie?! kogoż to obchodzi?!
Uwielbiam przetańczyć całą noc, śmiać się z absurdalnych spraw (wiecie gdzie kupić modulator głosu?) Widzieć tłum ludzi, którzy z zamkniętymi oczami uśmiechają się, tańczą do totalnie mantrowej basowej muzyki, a potem skaczą jak szaleni. Kraków dzięki za wczoraj! Poczułam, że wreszcie jest lato i wakacje. Stres i problemy chowam do pudełka z napisem 'nie otwierać'.
Postanowiłam zrobić dziś dobry obiad. I wyszło jeszcze lepiej niż zakładałam i na dodatek roboty było bardzo nie dużo.
Mam nowy blender!! Po tak długiej rozłące wpadłam w nerwicę maniakalną i wszystko teraz miksuje. Dziwne, że jeszcze nie wpadłam na pomysł miksowania obiadów przed zjedzeniem i pić go przez rureczkę.
Sos z jarmużu i awokado wyszedł cu-do-wny! Ogólnie wszystko co jest z awokado automatycznie robi się lepsze. Ale sos na zimno przegiął!
Ma super lekką konsystencję. Nadaje się jako dip do dań z grilla, pasta na kanapkę, sos do RAW sałatki itp.
Dziwne, że kiedyś nie byłam przekonana do jarmużu. Teraz go uwielbiam.
Na deser zmiksowałam sobie różowe smoothie!
A w Małopolsce pogoda się posypała. Zimno, pada i wieje. Wczoraj strasznie zmarzłam. Wygłupiłam się i w krótkich spodenkach wyskoczyłam do miasta załatwiać jakieś sprawy. A potem zaczęło padać i w ogóle brrrrr....
Zrób sos:

- 2 dorodne gałęzie jarmużu
- awokado
- parę gałązek pietruszki
- oliwa
- sól
- czosnek
♥ Jarmuż umyj, podrzyj i usuń najgrubsze łodygi. Wrzuć do pojemnika do blenderowania.
♥ Umyj pietruszkę i dodaj do jarmużu.
♥ Awokado przekrój na pół, usuń pestkę, pokrój i dodaj do reszty.
♥ Dolej kilka łyżek oliwy z oliwek.
♥ Dopraw szczyptą soli i ząbkiem czosnku.
♥ Wszystko zmiksuj zostawiając widoczne kawałki jarmużu.
Dziś ten sos zjadałam z makaronem spaghetti. Posypałam całość bazylią, ale myślę że dobrym pomysłem była by suszona papryczka chili. Spróbujcie.
Smacznego!
- parę kawałków arbuza
- mały zielony ogórek
- garść malin
- łyżka cukru trzcinowego
- woda
♥ Arbuza pokrój i usuń pestki.
♥ Ogórka umyj i obierz.
♥ Dorzuć dużą garść malin.
♥ Dodaj łyżeczkę cukru trzcinowego.
♥ Dolej szklankę wody.
♥ Wszystko zmiksuj na pyszny różowy koktajl!
Nadal tańczę!
października 15, 2011
It's ok to be a Wegan Nerd!
Po pierwsze bardzo się cieszę i dziękuję, bo mój blog teraz oficjalnie bierze udział w akcji Empatii
"Weganizm, spróbujesz?".
Jestem 27 blogiem na liście zupełnie jak w dzienniku w LO. Też miałam numer 27 ;) wspomnienia wspomnienia...
Cóż mogę napisać jestem dumna i radosna, że mogę komuś pomóc lub zainspirować do wybrania weganizmu jako nie tylko rodzaju diety, ale fantastycznego sposobu na życie.
Założyłam blogowego maila, wiec jak ktoś/ia chce o cokolwiek zapytać, jest z Krakowa i chce żeby upiec jej/mu ciasto ;) lub po prostu napisać maila to zachęcam :
vegannerd.blog@gmail.com
A dziś kolejny smutny i szary jesienny dzień. Zabrałam się do sprzątania, oprócz tego muszę przygotować parę rzeczy do szkoły, a wieczorem idę na dorywcze robolenie.
Nie dużo dziś mam czasu ani na gotowanie ani na blogowanie. Dlatego zrobiłam coś bardzo szybkiego do przygotowania, aczkolwiek sycącego i pysznego.
Smażone awokado + makaron z marchewką i groszkiem. Aaaa jestem totalną awokadową dziwką. Mogłabym jeść awokado na okrągło i na wszystkie sposoby. 100% Avokado Slut. I w cale nie uważam, że awokado smakuje jak mydło...może trochę smakuje jak mydlo, ale to jest na prawdę baaarrdzo pyszne mydło!
Biere
- marchewka
- kawałek czerwonej papryki
- garść zielonego groszku i zielonej pokrojonej fasolki
- awokado
- parę orzechów włoskich
- ciemny sos sojowy
- sól
- oliwa
- makaron spaghetti
Marchewkę obrałam umyłam i pokroiłam na małą kostkę. Z papryką zrobniłam to samo. Papryki nie zużyłam dużo, około ćwiartki. Papryka ma bardzo intensywny smak i bardzo łatwo "zniszczyć" nią potrawę. A mnie chodzi o to, by była delikatną nutką smakową i nie przyćmiła marchewki z groszkiem.
Marchewkę i paprykę wrzuciłam do rondla. Dodałam garść mrożonego groszku i garść zielonej pokrojonej na mniejsze kawałki fasolki. Wszystko lekko posoliłam i przykryłam. Warzywa duszą się, a ja od czasu do czasu je mieszałam.
Nastawiłam wodę na makaron, a następnie wrzuciłam do wrzątku porcję spaghetti.
Awokado obrałam ze skórki. Przekroiłam na pół, pozbyłam się perski, a miąższ pokroiłam na paski. Wybrałam awokado, które nie jest ani za miękkie ani za twarde. Nie chce żeby zrobiła się z niego papka. Jest dojżałe, ale na pastę by się nie nadawało, za to idealne będzie do smażenia, czy tez od kanapek...
Awokado jest tłuste, ale i tak wlałam na patelnię łyżeczkę oliwy, bo w innym wypadku jest możliwość, że awokado się przypali i przylepi do patelni.
Kiedy patelnia jest rozgrzana wrzucam awokado i smażę tak by się zarumieniło. Między czasie obrałam parę orzechów włoskich, a następnie dodałam je do awokado, niech tez się zarumienią.
Makaronu nie gotuję do końca. Kiedy już mięknie, ale jest jeszcze twardawy wyławiam go i dorzucam do warzyw. Dolewam około łyżkę wody i wszystko mieszam. Teraz makaron dojdzie i nasiąknie aromatem z pod warzyw.
Makaron podaje na dużym talerzu, obok kładę podsmażone kawałki awokado. Awokado skrapiam jeszcze ciemnym sosem sojowym, a warzywa przyozdabiam startą rzodkiewką. Kolorowo i smacznie. A awokado i orzechy i sos sojowy to niebo w gębie! Myślę, że w większej ilości i bez makaronu było by epicznie zajebiste, ale co za duzo to nie zdrowo ;)


