lipca 22, 2021

lipca 22, 2021

CHLEBEK RWANIEC Z PASTAMI WARZYWNYMI WAWRZYNIEC

Chlebek Rwaniec z pastami warzywnymi wawrzyniec

Lato to szczególny czas pikników, jedzenia na świeżym powietrzu i spotkań z przyjaciółmi. O tej porze roku nie trzeba długo siedzieć w kuchni, by móc przygotować małe co nieco na spotkanie. Sprawdź moją propozycję z wykorzystaniem past warzywnych! 


                                                                                                                                     WSPÓŁPRACA


Jak wykorzystać pasty warzywne w kuchni? 

Lato to szczególny czas pikników, jedzenia na świeżym powietrzu, spotkań z przyjaciółmi na balkonie oraz grillowania w ogrodzie. 

Latem nie trzeba długo siedzieć w kuchni, aby móc przygotować małe co nieco na spotkanie. Lepiej nie marnować słońca i pogody i postawić na sprytne gotowanie jak ten przepis. 


Chlebek rwaniec zwany również monkey bread w wersji na słodko to jeden z najpopularniejszych przepisów na blogu. Postanowiłam, że po latach odtworzę go ale w wersji wytrawnej.  Zamiast mieszanki cukru użyję mieszanki warzywnej z dodatkiem oliwy. Na pomoc przy pieczeniu przybyły pasty warzywne WAWRZYNIEC. 


W ofercie znajduje się 8 past, każda ma fajny, naturalny skład. Pasty są super doprawione - to mi się bardzo podoba, że nie są mdłe.  Moimi faworytami jest pasta z suszonych pomidorów z żurawiną oraz fenomenalna pasta z cebulką i suszonymi pomidorami. Tak, jestem fanką suszonych pomidorów, a wszystko z ich dodatkiem smakuje lepiej.  


Rwaniec to krój imprezy, nie ma nic piękniejszego jak ludzie dzielący się jedzeniem. Nie trzeba bawić się w porcjowanie i wyliczanie kawałków, każdy zrywa mięciutki pokryty upieczoną pastą kawałek wtedy, kiedy ma na niego ochotę.Pasty Warzywne Wawrzyniec

pasta warzywna z suszonymi pomidorami

Chlebek Rwaniec z pastami warzywnymi Wawrzyniec
250g wody
7g drożdży instant
2 łyżeczka cukru
1 łyżeczka soli
5 łyżki oliwy
400g mąki pszennej

pasta Wawrzyniec np. suszone pomidory z żurawiną
kilka listków bazylii
2 łyżki oliwy

💚 W misce zważ wodę. Dodaj drożdże, cukier i wymieszaj. Dodaj sól i oliwę. 

💚 Odmierz mąkę i stopniowo dodawaj ją do wody mieszając dłonią.

💚 Wyrabiaj około 15 minut aż ciasto zrobi się przyjemnie sprężyste. 

💚 Przykryj ściereczką i zostaw na boku na około 30-40 minut.

💚 Przygotuj formę do pieczenia. 

💚 W miseczce połącz oliwę z dowolną pastą warzywną Wawrzyniec. Dodaj potargane liście bazylii. Oliwa sprawi, że kawałki ciasta na pewno nie skleją się podczas pieczenia. 

💚 Ciasto rwij na małe kuleczki i otaczaj je w mieszance z pasty. Kulki można też faszerować. Spłaszcz kawałek ciasta w dłoniach i na środek porcjuj 1 łyżeczkę pasty. Zlep krawędzie i formuj kulkę.

💚 Kulki pokryte pastą układaj w formie. Jeśli forma jest duża układaj koło siebie, jeśli jest mała można ugadać kulki piętrowo. 

💚 Tak przygotowany chlebek piecz w 180-200 stopniach przez około 35 minut. 

💚 Chlebek można podawać w formie (trzeba poczekać aż ostygnie) lub przełożyć na talerz. 

💚 Podawaj z innymi pastami!


Pasta warzywna z grillowaną cukinią

Chlebek Rwaniec z pastą warzywną
Pasta warzywna z suszonymi pomidorami i żurawiną - wykorzystanie

5 komentarzy:

 1. pierwszy raz miałam takie ciasto drożdżowe, z którym by się tak łatwo pracowało :) do środka dodałam hummus paprykowy i każdą kulkę obtoczyłam w swojej kombinacji: oliwa+harissa+sriracza+sos sojowy. wyszło bajka <3 aż mój chłopak pyta, kiedy jeszcze to zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uda się, zostawione na noc w lodówce? 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. I came across your blog and read it. It is a fantastic blog for health since you prepared great food and described it very well. I am a cook, and I learned the recipe from your site. It helped me to make some new dishes. In the past i am taken help from dissertation help online service. It is good site. Thankyou to share this type of blog with us.

  OdpowiedzUsuń
 4. This is quite a .good blog. Keep sharing. I love them Are you also searching for Nursing Writing Center? we are the best solution for you. We are best known for delivering nursing writing services to students without having to break the bank.

  OdpowiedzUsuń