lipca 22, 2021

lipca 22, 2021

CHLEBEK RWANIEC Z PASTAMI WARZYWNYMI WAWRZYNIEC

Chlebek Rwaniec z pastami warzywnymi wawrzyniec

Lato to szczególny czas pikników, jedzenia na świeżym powietrzu i spotkań z przyjaciółmi. O tej porze roku nie trzeba długo siedzieć w kuchni, by móc przygotować małe co nieco na spotkanie. Sprawdź moją propozycję z wykorzystaniem past warzywnych! 


                                                                                                                                     WSPÓŁPRACA


Jak wykorzystać pasty warzywne w kuchni? 

Lato to szczególny czas pikników, jedzenia na świeżym powietrzu, spotkań z przyjaciółmi na balkonie oraz grillowania w ogrodzie. 

Latem nie trzeba długo siedzieć w kuchni, aby móc przygotować małe co nieco na spotkanie. Lepiej nie marnować słońca i pogody i postawić na sprytne gotowanie jak ten przepis. 


Chlebek rwaniec zwany również monkey bread w wersji na słodko to jeden z najpopularniejszych przepisów na blogu. Postanowiłam, że po latach odtworzę go ale w wersji wytrawnej.  Zamiast mieszanki cukru użyję mieszanki warzywnej z dodatkiem oliwy. Na pomoc przy pieczeniu przybyły pasty warzywne WAWRZYNIEC. 


W ofercie znajduje się 8 past, każda ma fajny, naturalny skład. Pasty są super doprawione - to mi się bardzo podoba, że nie są mdłe.  Moimi faworytami jest pasta z suszonych pomidorów z żurawiną oraz fenomenalna pasta z cebulką i suszonymi pomidorami. Tak, jestem fanką suszonych pomidorów, a wszystko z ich dodatkiem smakuje lepiej.  


Rwaniec to krój imprezy, nie ma nic piękniejszego jak ludzie dzielący się jedzeniem. Nie trzeba bawić się w porcjowanie i wyliczanie kawałków, każdy zrywa mięciutki pokryty upieczoną pastą kawałek wtedy, kiedy ma na niego ochotę.Pasty Warzywne Wawrzyniec

pasta warzywna z suszonymi pomidorami

Chlebek Rwaniec z pastami warzywnymi Wawrzyniec
250g wody
7g drożdży instant
2 łyżeczka cukru
1 łyżeczka soli
5 łyżki oliwy
400g mąki pszennej

pasta Wawrzyniec np. suszone pomidory z żurawiną
kilka listków bazylii
2 łyżki oliwy

💚 W misce zważ wodę. Dodaj drożdże, cukier i wymieszaj. Dodaj sól i oliwę. 

💚 Odmierz mąkę i stopniowo dodawaj ją do wody mieszając dłonią.

💚 Wyrabiaj około 15 minut aż ciasto zrobi się przyjemnie sprężyste. 

💚 Przykryj ściereczką i zostaw na boku na około 30-40 minut.

💚 Przygotuj formę do pieczenia. 

💚 W miseczce połącz oliwę z dowolną pastą warzywną Wawrzyniec. Dodaj potargane liście bazylii. Oliwa sprawi, że kawałki ciasta na pewno nie skleją się podczas pieczenia. 

💚 Ciasto rwij na małe kuleczki i otaczaj je w mieszance z pasty. Kulki można też faszerować. Spłaszcz kawałek ciasta w dłoniach i na środek porcjuj 1 łyżeczkę pasty. Zlep krawędzie i formuj kulkę.

💚 Kulki pokryte pastą układaj w formie. Jeśli forma jest duża układaj koło siebie, jeśli jest mała można ugadać kulki piętrowo. 

💚 Tak przygotowany chlebek piecz w 180-200 stopniach przez około 35 minut. 

💚 Chlebek można podawać w formie (trzeba poczekać aż ostygnie) lub przełożyć na talerz. 

💚 Podawaj z innymi pastami!


Pasta warzywna z grillowaną cukinią

Chlebek Rwaniec z pastą warzywną
Pasta warzywna z suszonymi pomidorami i żurawiną - wykorzystanie

3 komentarze:

  1. pierwszy raz miałam takie ciasto drożdżowe, z którym by się tak łatwo pracowało :) do środka dodałam hummus paprykowy i każdą kulkę obtoczyłam w swojej kombinacji: oliwa+harissa+sriracza+sos sojowy. wyszło bajka <3 aż mój chłopak pyta, kiedy jeszcze to zrobię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uda się, zostawione na noc w lodówce? 🙂

    OdpowiedzUsuń