października 16, 2019

października 16, 2019

ŚWIĘTUJEMY- ROŚLINNE PRZEPISY NA UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTAMam niezmiernie wielką przyjemność przedstawić Wam moją nową książkę. Jestem strasznie podekscytowana. To efekt pracy ostatniego roku. Trochę szybciej niż zwykle, ale to za sprawą przyjemności jaka towarzyszyła mi podczas tworzenia przepisów. 

Smakoszu! Zatop zęby w rozpływających się kartaczach z rydzami i niech poniesie cię fantazja przy gotowaniu gulaszu. Może spróbujesz też roślinnego steka, a rodzinę oczarujesz niebiańskim soczewicowym pasztetem pod pierzynką z chrzanu i legendarnym już selerem à la śledź – z ogórkiem kiszonym i sojonezem?

Jedzenie zbliża ludzi. Przy jednym stole niech zasiądą wszystkożercy, ci, którzy ograniczają jedzenie mięsa, oraz wegetarianie i weganie.

Chociaż mięso to jeden z podstawowych składników polskiej kuchni, wcale nie jest niezastąpione. Wegański stół jest tak samo bogaty, różnorodny i uginający się od pyszności jak ten tradycyjny. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: zwolennik typowej polskiej kuchni oraz entuzjasta nowych smaków.

Ta książka to kompozycja ponad stu wspaniałych i stuprocentowo roślinnych przepisów na śniadania, obiadki i podwieczorki, zupy, drugie dania i desery. Codzienne i świąteczne.

Pod nóż wzięłam nie tylko typowe i tradycyjne polskie receptury, chciałam pokazać moc polskich warzyw i przygotować je z lekkim, świątecznym tweestem.


Premiera książki nastąpi 30.10.
Ale już dziś można zamówić ją w przedsprzedażowej super cenie!
https://www.empik.com/swietujemy-rokicka-alicja,p1231793170,ksiazka-p


https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133254/swietujemy?idcat=0


SPIS ROZDZIAŁÓW:

świąteczne śniadania
zupy
pasztety i pieczenie
dania główne (najobszerniejszy)
przepisy bezrybne
niemięso
party
u cioci na imieninach
słodkie
dodatki i sosy


SPOTKANIA

Zapraszam równie serdecznie do Krakowa na Międzynarodowe Targi Książeki tam 27.10 w niedzielę o godzinie 15:00 na stoisku A5 Wydawnictwa Marginesy będę podpisywać książkę. Oczywiście, książkę kupicie przez cały czas trwania Targów 24-27.10.2019


https://www.facebook.com/events/2484094668515400/
W Listopadzie i Grudniu widzimy się na Warsztatach.

24 Listopada prawdopodobnie odwiedzę Warszawską Veganmanie.

Wszystkie spotkania i warsztaty ogłaszam pod zakładką WARSZTATY


3 komentarze:

 1. Kupiona!!
  Mam dwie poprzednie Twoje książki i czekam na trzecią.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Izabela (ta od ortografii :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę kupiłam i jestem ZACHWYCONA! Cudowne przepisy na święta, które na pewno wykonam na Boże Narodzenie :)

  OdpowiedzUsuń